Results

   

Sunday, 19th November 2017

Under 18 South East Counties Group A  
London F.A. 0 - 3 Kent FA  official photographer County Appointed Image shows referee's whistle
 County Appointed Image shows lineman's flag
 County Appointed Image shows lineman's flag
Under 18 North  
Welling Youth 3 - 4 Dulwich Hamlet B Tony Woods Image shows referee's whistle
   Sonny Hayter 1,Maurice  
   Abana 2,Kayne Da-Silva -  
   Francis 1 
West Wickham 1 - 3 Cray Wanderers B Daniel Wyatt Image shows referee's whistle
 Ramin Rashidi 1  Micah Orlebar-  
   David 1,Akan Kasab 1, 
   Stanley Hitchcock 1 
Under 18 Premier Division North  
K Sports Youth 3 - 2 Metrogas Daniel Blades Image shows referee's whistle
 James Geear 2,Frederick   Darnel Coker 1,Christian  Dave Newby Image shows lineman's flag
 Entwistle 1  Udo 1 Desmond Chin Image shows lineman's flag
Under 18 South  
Faversham Town 2 - 3 Folkestone Invicta Phil Rowley Image shows referee's whistle
 Owen Stanford 1,Liam   Matthew Childs 3 
 Tyler 1   
Kennington 2 - 3 Chatham Town Chris Robins Image shows referee's whistle
Lordswood 0 - 1 Hythe Town Stephen Luke Image shows referee's whistle
Under 16 East  
Faversham Strike Force 5 - 1 Margate Reece Howard Image shows referee's whistle
 Ellis Holliday 2,Joshua   Joseph Hills 1 
 Powell 1,Luke Taylor 1,   
 Zac Benfield 1   
Hastings United 3 - 3 Deal Town David Joseph Image shows referee's whistle
   Louis Tumilty 2,Joe  
   Roberts 1 
Under 16 North  
Phoenix Sports 1 - 1 West Wickham Piotr Zachwieja Image shows referee's whistle
 Leon Robson 1  Romario McCook 1 
Sporting Club Thamesmead 2 - 0 Dulwich Hamlet  official photographer David Hall Image shows referee's whistle
 Kevin-Wazee Daly 1,Samson    
 Awosope 1   
Under 16 South  
K Sports Youth 0 - 6 Langton Green Peter Wilson Image shows referee's whistle
   Harry Balcombe 1,Jack  
   Gallagher 2,Benjamin  
   Watkins 1,Charlie Bates 2 
Under 15 Central  
Ebbsfleet United 3 - 1 Sevenoaks Town Liam Vitoria Image shows referee's whistle
 Ben Twist 1,Own Goal 1,  Paul Driver 1 
 David Ikumobasin 1   
Kings Hill 1 - 4 Tunbridge Wells Foresters Graham Morse Image shows referee's whistle
 Elliot Duncan 1  Louis Copeland 2,Frankie  
   Deakin 1,Lucas Atkins 1 
Maidstone Utd 4 - 2 Corinthian Darren Keating Image shows referee's whistle
 Alfs Remess 1,Joshua    
 Davidson 1,Alfie Whitnell 2   
Under 15 North  
Bexley 2 - 2 Dulwich Hamlet Agapito Esono Image shows referee's whistle
   Dennis Osei 2 
Cray Wanderers 3 - 1 Welling Youth David Lunani Image shows referee's whistle
 Akolawole Abdullateef   Yusuf Kucuk 1 
 Salami 1,Christopher    
 Allhassan 2   
Greenwich Borough 5 - 1 Phoenix Sports Jack Owen Image shows referee's whistle
   James Dyer 1 
Kent Football United 1 - 0 Sporting Club Thamesmead Amechi Onwugbonu Image shows referee's whistle
Long Lane 1 - 3 Junior Elite Daniel Davis Image shows referee's whistle
   Yaya Aly 1,Gosse Akue 1, 
   Marcus Sablier 1 
Under 15 South  
Ashford United 4 - 3 Hollands &Blair Danny Geary Image shows referee's whistle
 Joshua Waters 1,Peter   Ryan Turner 1,David  
 Ravitisai 2,Rabin Limbu 1  Igbedion 2 
Bredhurst Juniors FC 1 - 1 Hythe Town Roger Wadhams Image shows referee's whistle
 Callum Jeffrey 1  Isaak Chamberlain 1 
Dover Athletic 2 - 3 Faversham Town Michael Pitcher Image shows referee's whistle
 Owen Armstrong 1,Bailey   Michael Webb 1,Darien  
 Wadhams 1  Ayissi-Ayissi 1,Will  
   Rashid 1 
Kennington 1 - 6 Hastings United John Quirke Image shows referee's whistle
 Alfie Harris 1   
Ramsgate 0 - 0 Margate Glen Childs Image shows referee's whistle
Sittingbourne 0 - 1 Folkestone Invicta Mark Harris Image shows referee's whistle
   Jack Cornhill 1 
Under 14 Central  
Ashford United 2 - 1 Kings Hill William Bussey Image shows referee's whistle
 Alfie Prior 1,Reuben   Thomas Broome 1 
 London Hobbs 1   
Danson Sports 5 - 0 Bearsted Clive Christian Image shows referee's whistle
 Joseph Saunders 2,Lewis    
 Heywood-Oriogun 3   
Ebbsfleet United 7 - 0 Langton Green Kieron Parrott Image shows referee's whistle
 Nathan Fialho 3,Alfie    
 Raishbrook 1,Asanti Amoah    
 1,Alfie Bates-    
 Giles 1,Own Goal 1   
Greenway Aces 2 - 4 Tonbridge Angels Keith McCourt Image shows referee's whistle
 Babalola Kuku 2  Toby Kent 1,Jack Wilkins  
   1,Toby Lansdowne 1,Billy  
   Kent 1 
Maidstone Utd 0 - 1 Phoenix Sports Darren Keating Image shows referee's whistle
   Joe Chalker 1 
Whyteleafe 2 - 9 Larkfield Harry Phillips Image shows referee's whistle
 Ben Allgate 1,Danny   Harry Colling 5,Jack  
 Stanley 1  Botten 1,Mackenzie  
   Gardiner 1,Toby Sargeant  
   1,Morgan Williamson 1 
Under 14 North  
Erith &Belvedere 2 - 0 Glebe Jack Owen Image shows referee's whistle
HF Sports Paulista 2 - 5 Bromley Michael Small-Rose Image shows referee's whistle
   Cameron Beckles 1,Ronaldo  
   Ashman 3,Joseph Cotton 1 
Junior Reds 2 - 0 Holmesdale Jim Hewitt Image shows referee's whistle
Kent Football United 1 - 1 Sporting Club Thamesmead Matt Barber Image shows referee's whistle
   Juan Alogo-Ondo Mecha 1 
VCD Athletic 6 - 2 Meridian VP Alan Escudier Image shows referee's whistle
 Jaedon Reynolds 1,Alfie    
 Eldridge 2,Che Ransley 3   
Under 14 South  
Bredhurst Juniors 0 - 5 Kennington Dave Goldstone Image shows referee's whistle
   Noah Carney 2,Callum  
   Austin 2,Thomas Ramsden 1 
Canterbury City 1 - 2 Margate Michael Marsh Image shows referee's whistle
 Eliseo Sands Romero 1  Oliver Brady 1,Oliver  
   Marsh 1 
Faversham Town 7 - 2 Hollands &Blair Matt Charles Image shows referee's whistle
 Samuel Martin 1,Jeremiah   David Chandler 2 
 Bamgbose 3,George McIlroy 2   
Hastings United 3 - 0 Dover Athletic Iain Southgate Image shows referee's whistle
Sheppey Utd 1 - 4 Folkestone Invicta Graham Scott Image shows referee's whistle
 Maximllian Lissenden 1  Jack Nelson 1,Liam  
   O'Donnell 1,Max Lawton 2 
Under 13 Central  
Corinthian 0 - 1 Welling Youth Club Appointed Image shows referee's whistle
   Elliott Nimmo 1 
Greenway Aces 0 - 7 Ebbsfleet United Andrew Samways Image shows referee's whistle
   Rayfe Castle 2,Dexter Lee  
   4,Kian Garlinge 1 
Under 13 East  
Hythe Town 2 - 1 Canterbury Youth Jack Owens Image shows referee's whistle
 Jude Gooding 1,Finlay   Nathan Lewthwaite 1 
 Dent 1   
Kennington Juniors 5 - 3 Faversham Town Joseph Cox Image shows referee's whistle
 Iain Bremer 2,Joseph Ades   Jack Marsh 2,Bradley  
 1,Matthew Sussams 1,  Piles 1 
 Benjamin Seager 1   
Under 13 North  
Bromley 6 - 0 AFC Lewisham Andrew Harvey Image shows referee's whistle
 Max Cormack 1,Zach Warne    
 4,Ellis Newbold 1   
Under 13 South  
Bredhurst Juniors 1 - 9 Maidstone Utd Ryan Andrew Image shows referee's whistle
 Kian Alderson 1  Jake Squelch 1,Harvey  
   Welford 3,Reilly Iandolo  
   1,Nathan Day 1,Joseph  
   Terry 2,Bleu Landau 1 
Hollands &Blair 3 - 1 Bearsted Daniel Klein Image shows referee's whistle
 Benzion Aymer 1,Kian   Oktay Ismail 1 
 Abrahall 2,Lennon Reid 1   
Tunbridge Wells 2 - 3 Crowborough Athletic Anna Baker Image shows referee's whistle
   Finn Hartley 1,Jack  
   Turnbull 1,Fenton Webster 1 
Under 18 KitToFit Challenge Cup  
[Round 2]
Folkestone Invicta [U18PDS]
8 - 2 Chatham Town [U18PDN] Nicholas Cornwell Image shows referee's whistle
 Bradley Baker 4,Tristan   Jake Collins 2 
 Belsey 2,Jack Price 1,   
 Thomas Walmsley 1   
[Round 2]
Margate [U18PDS]
1 - 5 Dover Athletic [U18S] Nick Dunn Image shows referee's whistle
 Joshua Richards 1   
[Round 2]
Sevenoaks Town [U18N]
2 - 1 Margate [U18S] Dave Evans Image shows referee's whistle
 Seth Crabbe 2   
Under 16 Kent County Cup  
[Round 2]
Cray Valley
5 - 0 Ditton Minors County Appointed Image shows referee's whistle
 Samuel Blunden 1,Ethan    
 Okechukwu 1,Jack Schartau    
 2,Cole Glazebrook 1   
[Round 2]
Crockenhill (selkent)
5 - 0 Bredhurst Juniors County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Dover Athletic
6 - 2 Wye Juniors County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Erith & Belvedere
4 - 2 Ramsgate Trinity County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Hawkinge Youth
1 - 3 Folkestone Invicta County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Herne Bay
0 - 3 Aylesford County Appointed Image shows referee's whistle
   Johannes Sadler 1,Samuel  
   Newland 1,Charlie Thomas 1 
[Round 2]
Hollands & Blair
4 - 2 Ashford United County Appointed Image shows referee's whistle
 Rolando Onu 1,Cairo    
 Charlette 2,Zach Andrews 1   
[Round 2]
Park Regis
2 - 8 Maidstone Utd County Appointed Image shows referee's whistle
 Matthew Lewis 2  Lucas Payne 3,Harvey  
   Brown 2,Jordan King 1, 
   Luis Dos Santos 1,Craig  
   Sherlock 1 
[Round 2]
Ramsgate Youth
1 - 9 Ebbsfleet United County Appointed Image shows referee's whistle
   Abdullah Rafique 1, 
   Brandon Eam 2,Tyler Frain  
   1,Myles Duffus 2,Louis  
   James 1,Jordan Jarrett 1, 
   Edward Fenton 1 
[Round 2]
Real 60 Youth
Home win Faversham Town TBA Image shows referee's whistle
[Round 2]
Sheppey Utd
1 - 2 Dartford YDC County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Tankerton
0 - 6 Bearsted County Appointed Image shows referee's whistle
   George Hall 4,Bradley  
   Richards 1,Matthew Morse 1 
[Round 2]
Tonbridge Juniors
0 - 10 Kennington County Appointed Image shows referee's whistle
   Ashis Rai 2,Samuel  
   Tansill 3,Oliver Nye 5 
[Round 2]
Tunbridge Wells
4 - 1 Greenwich Borough County Appointed Image shows referee's whistle
   Ariel Fouda-Ekobena 1 
Under 16 London Cup  
[Round 2]
Cockfosters
1 - 0 Erith & Belvedere County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Fisher Youth
2 - 1 Balham Blazers County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Glebe
1 - 0 Redbridge County Appointed Image shows referee's whistle
 Lauriano Etame 1   
[Round 2]
St Andrews
1 - 4 Crockenhill County Appointed Image shows referee's whistle
Under 16 Surrey County Cup  
[Round 2]
Whyteleafe
10 - 0 Norwood County Appointed Image shows referee's whistle
 Bradley Williams 1,Nathan    
 Palmer 2,Kiarn Asafu-   
 Adjaye 3,Phillipp    
 Kourouma 1,Aaron Walker 1,   
 Ryan Penton 1,Neil    
 Spencer 1   
Under 15 Faversham Trophies Challenge Cup  
[Round 3]
Bromley [U15C]
4 - 0 Woodcoombe [U15C] Matthew Sell Image shows referee's whistle
 Rashid Braima 1,Jayden    
 Smith 1,Morant Reid 1,   
 Emanuel O'Connor 1   
Under 15 London Cup  
[Round 2]
Glebe
6 - 0 North London County Appointed Image shows referee's whistle
 Nathan Gale 1,Maximus    
 Gayle 1,Prem Ranshi 3,   
 James Przeslawski 1   
[Round 2]
Junior Reds J
0 - 2 FC Elmstead County Appointed Image shows referee's whistle
   Daniel Roberts 1,Joseph  
   Calver 1 
Under 14 Surrey County Cup  
[Round 1]
South Park Colts
1 - 9 Junior Elite County Appointed Image shows referee's whistle
   Jamiah Oppong 1,Ned  
   Bowker 1,Retaga Agienoji  
   1,Thomas Jackson - Clark  
   1,Abraham Bernard -  
   Frazer 4,Jared Williams 1 
[Round 1]
St Gertrudes
0 - 4 Cheam Sports County Appointed Image shows referee's whistle
Under 13 Gates Railings Southeast Cup  
[Round 3]
AFC Mottingham [U13N]
0 - 1 Sevenoaks Town [U13C] James Reed Image shows referee's whistle
   George Newman 1 
[Round 3]
Bridon Ropes [U13N]
0 - 3 Kings Hill [U13C] Jim Hewitt Image shows referee's whistle
   Kaya Dogruoz 1,James  
   Lowman 2 
[Round 3]
Cray Valley [U13N]
2 - 1 Sheppey Utd [U13S] James Reed Image shows referee's whistle
 Lateef Adaja 1,Ashley   Alfie King 1 
 Dennis 1   
[Round 3]
Dover Athletic [U13E]
2 - 1 Long Lane [U13N] Matt Coleman Image shows referee's whistle
 Wade Hughes 1,Luca Ambriz 1   
[Round 3]
Glebe [U13C]
3 - 1 Greenwich Borough [U13N] William Hawkins Image shows referee's whistle
 Joseph Roberts 1,Finlay    
 Boyce 1,Henry Davies 1   
[Round 3]
Langton Green [U13S]
4 - 9 Danson Sports [U13N] Andrew Wager Image shows referee's whistle
 Oliver O'Regan 2,Leo   Oliver Box 3,Joseph Jamal  
 Ashmore 1,Dylan Pearson 1  3,Alexander Hibble 1, 
   Matthew Wellard 1,Shaun  
   Kwasi Nti 1 
[Round 3]
Sporting Club Thamesmead [U13N]
1 - 6 Ramsgate [U13E]  official photographer Natalie Hudson Image shows referee's whistle
 Tejan Nurse 1   
[Round 3]
Tonbridge Angels [U13C]
2 - 1 K Sports Youth [U13S] James Baker Image shows referee's whistle
 Abdulahe Abdulqadir 2  Connor Sutton 1