Results

Under 16 Kent County Cup    Leading Scorers

Sunday, 7th January 2018  
[Round 3]
Cray Valley
4 - 2 Dartford YDC County Appointed Image shows referee's whistle
 George Palmer 1,Jack    
(FT 2 - 2)
After Extra Time
 Schartau 2,Oliver Farmer 1   
[Round 3]
Real 60 Youth
1 - 10 Bearsted County Appointed Image shows referee's whistle
   Louie Long 4,George Hall  
   1,Jacob Houston 2,Bradley  
   Richards 1,Jake Bates 1, 
   Matthew Morse 1 
Sunday, 17th December 2017  
[Round 3]
Aylesford
1 - 11 Bromley County Appointed Image shows referee's whistle
 Johannes Sadler 1  Adam Cooke 1,Leon Thomas  
   1,Kobi Bowers 3,Gianluca  
   Galata-Avila  
   3,Kajubi Kalanzi 2,Eddie  
   Nwafor 1,Saul Musengeyi 1 
[Round 3]
Crockenhill (selkent)
1 - 3 Ebbsfleet United County Appointed Image shows referee's whistle
   Myles Duffus 1,Karl  
   Deadman 2 
[Round 3]
Dover Athletic
0 - 2 Maidstone Utd County Appointed Image shows referee's whistle
   Lucas Payne 1,Luis Dos  
   Santos 1 
[Round 3]
Erith & Belvedere
4 - 1 Ramsgate County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 3]
Folkestone Invicta
0 - 3 Hollands & Blair County Appointed Image shows referee's whistle
   Zach Andrews 2,Own Goal 1 
[Round 3]
Kennington
3 - 2 Tunbridge Wells County Appointed Image shows referee's whistle
 Eban Gurung 3   
Sunday, 26th November 2017  
[Round 2]
Kent Football United
2 - 3 Bromley County Appointed Image shows referee's whistle
 Daniel Lumu 2  Eddie Nwafor 1,Kobi  
   Bowers 2 
[Round 2]
Ramsgate
Home win Marsh Youth TBA Image shows referee's whistle
Sunday, 19th November 2017  
[Round 2]
Cray Valley
5 - 0 Ditton Minors County Appointed Image shows referee's whistle
 Samuel Blunden 1,Ethan    
 Okechukwu 1,Jack Schartau    
 2,Cole Glazebrook 1   
[Round 2]
Crockenhill (selkent)
5 - 0 Bredhurst Juniors County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Dover Athletic
6 - 2 Wye Juniors County Appointed Image shows referee's whistle
 Dwayne Kattah 4,Hector    
 Leal Duppre 1,Henry    
 Mileham 1   
[Round 2]
Erith & Belvedere
4 - 2 Ramsgate Trinity County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Hawkinge Youth
1 - 3 Folkestone Invicta County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Herne Bay
0 - 3 Aylesford County Appointed Image shows referee's whistle
   Johannes Sadler 1,Samuel  
   Newland 1,Charlie Thomas 1 
[Round 2]
Hollands & Blair
4 - 2 Ashford United County Appointed Image shows referee's whistle
 Rolando Onu 1,Cairo    
 Charlette 2,Zach Andrews 1   
[Round 2]
Park Regis
2 - 8 Maidstone Utd County Appointed Image shows referee's whistle
 Matthew Lewis 2  Lucas Payne 3,Harvey  
   Brown 2,Jordan King 1, 
   Luis Dos Santos 1,Craig  
   Sherlock 1 
[Round 2]
Ramsgate Youth
1 - 9 Ebbsfleet United County Appointed Image shows referee's whistle
   Abdullah Rafique 1, 
   Brandon Eam 2,Tyler Frain  
   1,Myles Duffus 2,Louis  
   James 1,Jordan Jarrett 1, 
   Edward Fenton 1 
[Round 2]
Real 60 Youth
Home win Faversham Town TBA Image shows referee's whistle
[Round 2]
Sheppey Utd
1 - 2 Dartford YDC County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 2]
Tankerton
0 - 6 Bearsted County Appointed Image shows referee's whistle
   George Hall 4,Bradley  
   Richards 1,Matthew Morse 1 
[Round 2]
Tonbridge Juniors
0 - 10 Kennington County Appointed Image shows referee's whistle
   Ashis Rai 2,Samuel  
   Tansill 3,Oliver Nye 5 
[Round 2]
Tunbridge Wells
4 - 1 Greenwich Borough County Appointed Image shows referee's whistle
   Ariel Fouda-Ekobena 1 
Sunday, 15th October 2017  
[Round 1]
Bearsted
4 - 0 K Sports Youth County Appointed Image shows referee's whistle
 George Hall 2,Jake Bates    
 1,Matthew Morse 1   
[Round 1]
Belvedere
2 - 2 Bredhurst Juniors County Appointed Image shows referee's whistle
(FT 2 - 2)
After extra time Bredhurst Juniors won 1 - 4 on penalties.
[Round 1]
Bromley
12 - 1 Sevenoaks Town Jrs County Appointed Image shows referee's whistle
 Adam Cooke 1,Shekinah    
 Reid 1,Leon Thomas 2,   
 Gershon Basko-Humphreys 3,   
 Kobi Bowers 1,Saul    
 Musengeyi 2,Eddie Nwafor 2   
[Round 1]
Coney Hall
1 - 2 Faversham Town County Appointed Image shows referee's whistle
   Gerald Kwaku 2 
[Round 1]
Deal Town
2 - 4 Ramsgate County Appointed Image shows referee's whistle
   Leon Deslandes 1,Charlie  
   Shonk 1,Samuel Belsey 2 
[Round 1]
Dover Athletic
4 - 0 Margate County Appointed Image shows referee's whistle
 Dylan Tubb 1,Dwayne    
 Kattah 1,Finlay O'Shea 1,   
 Henry Mileham 1   
[Round 1]
Faversham Strike Force
2 - 2 Ashford United County Appointed Image shows referee's whistle
 Ben Treacher 2   
(FT 2 - 2)
After extra time Ashford United won 3 - 5 on penalties.
[Round 1]
Greenway Aces
1 - 5 Maidstone Utd County Appointed Image shows referee's whistle
 Ayomide Aiyeola 1  Marcus Hinge 2,Tyler  
   Juggins 1,Harvey Brown 1, 
   Luis Dos Santos 1 
[Round 1]
Greenwich Borough
13 - 3 Guru Nanak J County Appointed Image shows referee's whistle
 James Ashley 2,Can    
 Ozkirac 3,Kairhen Quintos    
 3,Emmanuel Abati-Sobulo 2,   
 Frederick Allison 1,   
 Azriel Grant 1   
[Round 1]
Hollands & Blair
5 - 0 Rochester County Appointed Image shows referee's whistle
 Bradley Jones 1,Damon    
 Lanckmans 1,Rolando Onu 2,   
 Zach Andrews 1   
[Round 1]
Kent Football United
2 - 1 Phoenix Sports County Appointed Image shows referee's whistle
 Elhadji Diouf 1,Victor   Shea Taylor 1 
 Sonnah 1   
[Round 1]
Kings Hill B
0 - 7 Crockenhill County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Langton Green
2 - 2 Ebbsfleet United County Appointed Image shows referee's whistle
(FT 1 - 1)
After extra time Ebbsfleet United won 4 - 5 on penalties.
[Round 1]
South Darenth
0 - 5 Cray Valley County Appointed Image shows referee's whistle
   Ethan Okechukwu 1,George  
   Palmer 1,Jack Schartau 3 
[Round 1]
Sporting Club Thamesmead
1 - 2 Kennington County Appointed Image shows referee's whistle
 Kevin-Wazee Daly 1  Jamie Todd 1,Oliver Nye 1 
Thursday, 12th October 2017  
[Round 1]
Tunbridge Wells
Home win Willesborough Athletic TBA Image shows referee's whistle